Menu Zamknij

OGRODZENIE PANELOWE I PALISADOWE – OD PROJEKTU DO MONTAŻU

Ogrodzenia palisadowe pionowe

Ogrodzenia palisadowe pionowe cechują się pionowym układem profili stalowych i możemy je podzielić na dwie charakterystyczne grupy:

Pierwszy rodzaj – klasyczny wykonany w formie przęseł z pionowymi profilami, zamontowanymi do poprzecznych rygli lub wstawionych w ramy z profili stalowych. Przęsła montowane są do słupów stalowych zabetonowanych w gruncie. Można też zastosować tego typu elementy ogrodzenia jako uzupełnienie ogrodzeń murowanych czy żelbetowych, analogicznie jak w przypadku ogrodzeń z profilami w układzie poziomym. Standardowo w tego typu przęsłach stosujemy jako wypełnienie profile 20x20mm, 25x25mm, 20x40mm, 40x40mm.

Drugi rodzaj to ogrodzenie wykonane w formie słupów z profili stalowych zabetonowanych poniżej linii gruntu w ławie żelbetowej. W tego typu ogrodzeniach stosujemy słupy z profili zamkniętych 60x40mm, 50x50mm lub 60x60mm, jednak nie ma przeszkód aby wykonać takie ogrodzenie z każdego innego rodzaju profilu czy rury. Tego typu rozwiązanie ma dość lekką formę,
a dzięki temu, że cała konstrukcja łącząca słupy jest schowana pod ziemią, ogrodzenie nie dominuje widoku posesji.. Przy ogrodzeniu można ułożyć obrzeża chodnikowe, a wewnątrz wypełnić je warstwą kruszywa ozdobnego lub posadzić przy ogrodzeniu rośliny płożące które przerosną się pomiędzy palisadą.

Bramy i furtki również wykonujemy z wypełnieniem odpowiadającym danemu rodzajowi palisady, aby całość ogrodzenia wyglądała jednolicie. Jednak w bramach i furtkach profile są zamocowane do ram wykonanych z profili stalowych co wynika z ich konstrukcji.

Wszystkie elementy użyte do produkcji są cynkowane, a po wykonaniu gotowego elementu jest on pokrywany lakierem proszkowym. Do wyboru w standardzie są cztery podstawowe kolory z palety kolorów RAL:

 

  • RAL7016 – antracyt
  • RAL6005 – zielony
  • RAL9005 – czarny
  • RAL8017 – brąz

Istnieje oczywiście możliwość dobrania dowolnego koloru z palety RAL.

Jesteśmy firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze inwestycji budowlanych z zakresu dostawy i montażu ogrodzeń systemowych z paneli ogrodzeniowych i profili stalowych. Zapewniamy pomiary, projekty, dostawę i montaż fachowy naszych wyrobów. Proponowane przez nas rodzaje ogrodzeń mają nowoczesny wygląd i prostą formę wpisującą się w aktualne trendy w architekturze. Na stronach poszczególnych typów ogrodzeń mogą państwo zapoznać się s ich opisem i zobaczyć zdjęcia z kilku naszych realizacji.

Jeżeli planują Państwo budowę ogrodzenia proszę się z nami skontaktować, a dokonamy niezbędnych pomiarów i zaproponujemy ogrodzenie dostosowane do Państwa potrzeb!